Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Vaše recenze na Vás samotné.
Odpovědět
Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od Tyl »

Pánové nic ve zlém,ale dejme se společně do pátrání,jak dlouho asi hrála jedna strana KV2-ES1,0 jinak.
Nyní je jisté,že se to projevilo již v Otrokovicích,ale nikdo to po akci nevzpoměl a před tím možná v Tasově...Bádejme.
Určitě se to projevilo v Kunovicích tuto sobotu,kdy jsme se se Zajícem shodli.že jedna hraje úplně jinak-jen bez středobasů.
Tak jsem to rozdělal ještě v sobotu večer a 18sound 12" má odtrženou kmitačku a samozřejmě přerušenou cívku.
Kurnik šopa,co se stalo s těmi,co slyší ještě na obě uši,že nic nehlásili? Nebo jsou již mezi námi i takoví,co neslyší,nevidí a stačí jim,když dostanou zaplaceno?
Je přece v zájmu nás všech,hlásit všechny drobné závady a o hrubých ani nemluvě !!!
Je přece jasné,že se tato závada musela projevit alespon krátkodobým "drnčením",než došlo k odmlčení naškublého kmitacího systému.
Jsem velice zvědav kdo si na co vzpomene a co kdo upřesní.

zblebt
Administrátor
Příspěvky: 349
Registrován: pon 09. kvě 2011 14:45:02
Bydliště: Svatováclavská 905 UH

Re: Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od zblebt »

Prave jsem si rikal, ze jsem toho moc neslysel, kdyz jsme zvucili tu zusku venku na namesti, potom sem si vzpomel, jak vojta rikal, ze se mu ta prava strana zda, jako by drncela, jakoby to delala elektricka kytara. Ted uz vim, proc jsme to ale predtim neslyseli a potom uz ani u te kytary:

- vsechny mikraky mely na vstupu HPF okolo 180hz, at nepeckujeme a nebeckujeme
- basu jsem ve spodnich stredech tady lehce rezal, kopak taktez. (Huhlat jsem nechtel)
- sbery meli navic stahle i pasmo 250hz, kvuli vazbe
- na kytare jsem to potom riznul taky a byl klid.

Snad alespon tohle omluvi mou "hluchotu". : P
Jan Bednář, web admin. 774 317344
Obrázek
basa, zvuk, mix.

vovak
Mistr zvuku
Příspěvky: 143
Registrován: pon 16. kvě 2011 16:18:33

Re: Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od vovak »

V Tasově a ni v Otrokovicích se žádné drnčení neprojevovalo.
Je třeba si ale říct, že v Tasově jsme poslouchali hlasitou hudbu (krom jedené 5h pauzy na spaní) 38hodin v kuse. Pokud by někdy na konci jedna strana měla hrát trochu jinak, tak to unavené uši ani nepostřehnou. Ale drnčení bychom si všimli.
Mezi Otrokovicema a Tasovem bylo KV2 ještě 2 dny na festu ve Zlíně, pak min. na akci ve Veselí a v Kovosteelu. Po Otrokovicích (pokud nebylo na Vinobraní) pak min. na Charitě v UH na náměstí to KV2 bylo (tady je to natočené: http://www.youtube.com/watch?v=hypuVUZZdrs). Tam byl pokud vím Honza s tebou a určitě by jste si drnčení taky všimli.
Co se týče těch Otrokovic, tak je pravda, že nám tam jakoby jedna strana hrála potišeji a jinak než druhá. Ale nebyli jsme s mixem přesně v ose, tam to ani nešlo. Navíc většina lavek byla jakoby nalevo, tak jsem i tu levou bednu natočil jakoby na lidi a ne na mně k pultu, jako tu pravou. Na každou stranu jsem dělal zvlášť EQ a jelikož to EQ není spřažené, tak pokud nemáš vše uprostřed, tak to úplně přesně ani nejde. Rozdíl v hlasitost jsem pak dorovnal levelem na výstupním EQ. Nebylo to moc, tak jsem to bral, že je to způsobené tím, že nejsme v ose a i bedny nemíří rovně. Drnčení tam nebylo. Vovák

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od Tyl »

Hoši o to drnčení ani tak nejde,protože to mohlo trvat klidně jen třeba půl minuty,pak se reprák přerušil a bylo ticho.
Jde spíš o ten rozdíl ve zvuku,že se to asi docela dlouho neřešilo.Dnes již těžko zjistit kde a proč se to stalo.
Já jsem již rozhodnut všechny čtyři nahradit novými KITy,nebo novými repro.
Již jsem podniknul kroky a případné rozdíly posoudíme při zkoušení zároven z RCF TTL 33A. Souhlas?

Tyl

vovak
Mistr zvuku
Příspěvky: 143
Registrován: pon 16. kvě 2011 16:18:33

Re: Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od vovak »

O.K.
A kdy se to bude testovat?

Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Re: Je tato závada někde v minulosti hlášena?

Příspěvek od Tyl »

Hoši mám náhradní KITy na origo 18sound 12ND610/16ohmů -upřesnění stavu:
-utržený kmitací systém u jedné Es1,0 jsem po demontáži prověřil a zjistil jsem -OPĚT VÝROBNÍ ZÁVADU!!!
-kmitačka byla ke středícímu "pavoukovi" přilepena jen z cca 80ti %
-postupně se tedy asi třícentimetrová nezalepená štěrbina po obvodu kmitačky zvětšovala,až došlo cca po 6ti letech k tomuto utržení kmitací cívky.

Až si najdu čas,napíšu o těchto závadách několik knih a již dnes vím,že knihy budou velmi tlusté.
Jen se rozmýšlím,zda mě tolik hrůz,které jsem na vlastní oči viděl a mnohdy v tichosti opravil,někdo uvěří.
V tichosti opravil proto,abych neubližoval těm výrobcům a známým,kteří za toto obrovské navýšení nekvality příliš nemohou. Atd.atd.

Kdo z vás,co toto zatím sledujete mě věří? Tyl

Odpovědět