Mikrofony Line 6 XD-V70. Pozor na kontakty !!!

Odpovědět
Tyl
Mistr zvuku
Příspěvky: 410
Registrován: pon 09. kvě 2011 18:02:38

Mikrofony Line 6 XD-V70. Pozor na kontakty !!!

Příspěvek od Tyl »

Vážení je to neuvěřitelné, ale opět se uplatnil ZÁKON SCHVÁlNOSTI přímo na akci, kde nebyl čas na odzkoušení.
Po dechovce, přesně ve dvanáct nastoupili představitelé ke křtu CD atd.
Dechovka svůj PA vypnula a my jsme své KV2 zapnuli a předali dva neodzkoušené mikrofony Line6, moderátorům.
Stihli jsme je vyzkoušet jen na sluchátka, ale jen v rychlosti, na funkci.

První mikrák ihned začal fungovat přerušovaně, podle síly hlasu, jako by jel přes silně nastavený Gate.
Ihned jsme jej stáhli a nechali na jevišti jen ten druhý, který se mě zdál také nějaký divný. Nějak zkreslený.

Příčinu jsem odhalil ihned po zapojení, u sebe v dílně.
Nevím co to výrobce napadlo, napojit šroubovací hlavu na pozlacené "tykadla", která jsou dvoudílná a v sobě vsunuté díly jsou na nějakých pružinkách, aby tykadla byla neustále dotláčena na protikus, který je vyroben z nějak povrchově vylepšených, tří kruhů na plošném spoji.
Jakmile jsem celou hlavou začal otáčet, ihned jsem pochopil co se děje a po chvilce otáčení se signál stabilizoval a chrčení i zkreslení zmizelo.

Takže neváhejte a ihned si své Line6 atd rozšroubujte a tykadla okamžitě ucvakněte !!!!
No a jednoduše a navždy propojte tři kontakty jemnými lanky za pomocí pájky atd.

Ano, vím, že Shure i další jsou řešeny podobně, ale pozor!!!
Nemají v této, tolik dǔležité časti několikadílná tykadla, ale pevně napájené pozlacené plíšky s několika jazýčky na styčných plochách. Takže i po deseti letech je kontakt podstatně spolehlivější, než to, co je v Line6.

Toš zatím takto. Tyl

Odpovědět